Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakoviny (karcinomy)

Zkušenosti návštěvníků nemoci.estranky.cz s rakovinou

 

Jiné názvy: karcinomy, nádory (zhoubné-maligní a nezhoubné-benigní)

Anglicky: cancer

Příčina: rakovinné buňky-karcinogenní látky, pH organismu menší než 6

Úmrtnost, když není léčena: zpravidla velká-nad 90%, úmrtnost léčených rakovin záleží na druhu: 10-95%, průměrně asi 50%

Obor: Onkologie, Radiologie, Chirurgie

 

Rakoviny neboli karcinomy alternativním názvem karcinomy (z řeckého karkinoma, karkinos=rak-dříve si lidé mysleli že rakovina je nakažlivá a původem jsou raci,dnes však víme, že tomu tak není, ale název odvozený z řeckého karkinos je vžitý), léčí je většinou obor zvaný onkologie (řec. onkos-zhoubný, logie-věda)-jsou to obávaná, nebezpečná onemocnění, kterým ročně na světě podlehne této nemoci přes 6 milionů lidí. U nás je to skoro 30000 ročně, takže za den asi 80. Zatímco Vy tady v klidu a ve zdraví přečtete tuto větu, na celém světě na tuto zákeřnou nemoc zemřeli dva lidé... Každý třetí bude mít rakovinu něčeho a každý šestý na ni zemře. Záludnost rakoviny spočívá v tom, že se většinou projeví až v pokročilém stadiu, kdy je hůře léčitelná. Nebezpečné přesunutí ložiska do jiné části těla a dále se nazývá metastazování. Rakovina může být zapříčiněna karcinogenní (rakovinotvornou) látkou, která způsobí změnu genetického kódu (mutaci) v DNA jedné z buněk, a ta se začne nekontrolovatelně množit-vzniká nádor. Nádor projevující se různými příznaky se už nazývá rakovina. Karcinogenní látky jsou v stopovém množství obsaženy téměř ve všem, někdy jsou zneškodněny trávicím systémem, někdy se dostanou do krve, kde je stejně zničí imuntní systém. Ale mohou nějakou tu buňku už pozměnit, rakovinné buňky se tu a tam objeví v každém. Imunitní systém je většinou odhalí hned a zničí. Rakovinné bujení "má rádo" kyselé prostředí. Pokud je pH (kyselost) organismu menší než 6, rakovina už má šanci propuknout. Imunitní systém je není schopen adekvátně zničit a rozrůstají se. pH se stoupajícím věkem klesá-zvlášť staří lidé by si měli preventivně měřit pH organismu. Rakovinné buňky při pH větším než 7 umírají. To však málo lidí včetně vědců ví, a proto často nejsou schopni rakovinu vyléčit. Recept s jedlou sodou (viz níže) je prý schopen rakovinu rychle vyléčit. Jeden alternativní lékař říkal, že tento recept používá a že mu na rakovinu ještě nezemřel žádný pacient. Existují různé druhy rakoviny, zde jsou rozděleny podle částí těla, kde se nacházejí.

 

Pozor: inkubační doba kromě akutních leukemií trvá několik měsíců či let. Tento fakt není uváděn v jednotlivých popisech různých typů rakovin.

 

Rakoviny a oblasti hlavy

Patří sem rakovina mozku a jazyka/patra. Rakovina jazyka a patra má úmrtnost malou, je totiž snadno poznatelná už v prvních stadiích. Rakovina mozku má úmrtnost až 90%, u dětí však asi "jen" 15-20%, protože dětští onkologičtí pacienti mají větší pH a tudíž větší šanci na uzdravení. Doktoři to však nevědí a považují to za záhadu, proč dětí přežívá víc... Rakovinou mozku u nás denně onemocní dva lidé, za rok 700-800, tvoří 1-2% všech případů rakovin. Rakovina mozku je narozdíl od ostatních častější u dětí.

Příznaky rakoviny jazyka nebo patra je bolest a odumírání tkání, febrilie (horečka), nechutenství, nevolnost (nausea), pomočování (inkontinence).

Příznaky rakoviny mozku jsou bolesti hlavy (cefalgie), závratě, nevolnost (nausea), únava, hypersomnie, horečka (febrilie), zvracení (vomitus), výpadky vědomí, případně demence.

Smrt či udzravení nastává během měsíců nebo let.

Přenos rakovin interhumánně (mezi lidmi) není možný, ale existují jisté genetické předpoklady pro rakovinu-mohou se přenášet na potomky.

Prevence-nekonzumovat karcinogenní látky, konzumace vitaminů C a D, nekouřit, dostatek pohybu.

Léčba (terapie)-Lékaři nádor buď léčí chemoterapií, což je podávání dávek cytostatik, mají však i vedlejší účinky (zabíjí i normální buňky), nebo radioterapií (ozařováním, buňky se přestanou dělit) nebo chiurgickou operací. Také "naše" rada proti rakovině založená na sodě je dobrá na všechny rakoviny. Také spousta bylin zabírá proti rakovině-česnek, skořice, med, zázvor, koriandr, pórek, máta.

 

Rakovina štítné žlázy

Rakovina štítné žlázy je dnes naštěstí vyléčitelné nádorové onemocnění, i přesto se však občas na metastázy ještě umírá. Je méně častá, projevuje se nespecifickými příznaky.

Příznaky-nadměrné pocení (profusní perspirace), hubnutí, nechutenství, nevolnost (nausea), horečka (febrilie) a hlavně zvětšení mízní (lymfatické) uzliny na krku a v nadklíčku a bolesti krku. Nemocní často také mají nespavost (insomnii), protože nadměrné pocení se zesiluje v noci-pacienti často kvůli tomu mají úplně propocené pyžamo, často si třeba v noci dají i studenou sprchu. Mezi častý příznak rakoviny štítné žlázy patří i nadměrná žízeň (polydipsie), která neustává ani po vypití několika decilitrů vody. Potíže při polykání nebo dýchavišnost, případně dušení (asfyxie) jsou v případě rakoviny štítné žlázy také možné. Smrt nebo uzdravení trvá několik týdnů až měsíců.

Přenos-stejně jako u všech rakovin interhumánně není možný. Genetické předpoklady pro rakovinu se mohou přenášet na děti (potomky) a dále.

Prevence-stejně jako u ostatních rakovin-vitaminy C, D, pohyb, nekonzumovat karcinogenní látky. Na rakovinu štítné žlázy i na funkci štítné žlázy má blahodárný vliv jód (mořské ryby, řasy, sůls jodem).

Léčba (terapie) je ve srovnání s ostatními rakovinami celkem dobře proveditelná, je spousta možností, jak rakovinu štítné žlázy vyléčit:

Chirurgoterapie-léčí se chirurgicky odstraněním nádoru nebo i celé štítné žlázy.

Terapie radioaktivním jódem (léčba radiojódem)-používá se jen, pokud je to možné, pokud buňky nádoru ještě tak "zlé" nejsou a akumulují jód. Radioaktivní jód buňky nádoru ničí, protože zabraňují dělení buněk. Rakovinu štítné žlázy je možné léčit také pomocí iridia.

Hormonální terapie-také jen někdy, redukuje se hladina hormonu THS, který podporuje růst nádoru.

Chemoterapie se narozdíl od ostatních rakovin používá jen jako doplněk léčby.

Radioterapie-nádor se uměle ozařuje, aby se zabránilo jeho dělení, je to léčba podobná jako terapie radiojódem.

 

Nádory plic a srdce

Rakovina plic je obávaná hlavně mezi kuřáky-je také nebezpečná, vždyť její léčba spočívá jen v tom, že se pacientovi prodlouží život. Je nejčastější-15% všech případů rakoviny. Ročně na rakovinu plic zemře na světě 1,3 milionu lidí. Rakovina srdce je málo častá, tvoří pod 1% případů. Smrt nebo uzdravování probíhá během několika měsíců až let.

Příznaky jsou dýchavičnost a bolest při nádechu a na hrudi, kašlání, zvracení (vomitus) a nevolnost (nausea), horečka (febrilie) a dušení (asfyxie), dále pocení (perspirace) a hubnutí.

Přenos je stejný jako u ostatních rakovin-přenos rakovin interhumánně (mezi lidmi) není možný, ale existují jisté genetické předpoklady pro rakovinu-mohou se přenášet na potomky.

Prevence rakoviny srdce a plic-hlavně nekouřit, konzumovat vitamin C a D, dostatek pohybu, nejíst karcinogenní látky. Kuřáci nad 50 let chodí jednou za dva roky preventivně na rentgen plic.

Léčba (terapie)-při rakovině plic je možné odstranit jednu plíci, rakovina je pak 100% vyléčená. V ostatních případech se spíše pacientovi prodlužuje život chemoterapií nebo radioterapií (ozařováním). 'Naši' přírodní radu proti rakovinám naleznete dole na této stránce.

 

Rakoviny v trávicím systému

Kromě rakoviny tlustého střeva jsou rakoviny v trávicím systému (zvlášť ty zhoubné) velice nebezpečné, protože většina lidí po zjištění jedné z nich umírá. Rakovina jater má úmrtnost až 90%. Bohužel tvoří velkou část nádorů: rakovina jater je šestou nejčastější v ČR.

Příznaky jsou bohužel dost nepříjemné a kvůli tomu i kvůli špatné léčitelnosti se staly tak obávanými. Mezi příznaky patří nadměrné pocení (profusní perspirace), horečka (febrilie), zvracení (vomit), nechutenství, podvýživa (anorexie), únava a hypersomnie, nevolnost (nausea), průjem (diarea), bolesti hlavy (cefalgie), záchvaty bezvědomí, hypoglykemické šoky z nedostatku jídla, u rakoviny jater také žloutenka. Smrt nebo postupné uzdravování nastává v řádu měsíců až let. U rakoviny tlustého střeva se projeví buď průjem (diarea), nebo zácpa (obstipace).

Přenos stejně jako u ostatních rakovin naštěstí není interhumánně možný, genetické předpoklady se však mohou přenášet na potomky.

Prevence je stejná jako u ostatních rakovin, rakovinám trávicího systému se však navíc lze také vyhnout abstinencí alkoholu, který má negativní vliv např. na játra. Muži maximálně 15-20 dávek alkoholu týdně, ženy max. 10-15. Jedna dávka alkoholu-500 ml alkoholického piva nebo 200 ml vína  nebo 40 ml rumu nebo 20 ml "tvrdého" alkoholu-slivovice, vodka, whiskey, tedy 10 ml čistého alkoholu.

Léčba (terapie) je složitá, jak již bylo uvedeno.

Jen rakovina tlustého střeva má procento úmrtnosti s lékařskou péčí pod 50%, je dobře odstranitelná chirurgicky, jako podpůrnou léčbu lze použít chemoterapii.

Rakovina žaludku má úmrtnost asi 60%, lze ji někdy ostranit chirurgicky, celkem dobře reaguje na chemoterapii.

Rakovina jater a ostatních mají vůbec nejhorší prognózu ze všech nádorových onemocnění, mají úmrtnost 80-95%. Větinou se pacientovi jen prodlužuje život chemoterapií. Jen 5% nádorů se dá odstranit chirurgicky. Dá se také poměrně neúspěšně řešit vstříknutím 5 ml ethanolu (alkoholu) přímo do nádoru. Ucpání jaterních cév také přispěje k likvidaci nádoru, avšak jen dočasně. jen asi v 2-5% případů se provádí transplantace (v ostatních případech se játra nenajdou). 60% lidí s rakovinou jater umírá rok po diagnóze, 20% přežívá dva roky a málo přežívá tři roky a víc. 10% pacientů se uzdraví během několika měsíců.

Přírodní rada založená na alkalitě jedlé sody se však osvědčila i při léčbě rakovin trávicího systému. Najdete ji úplně dole na této stránce.

 

Rakoviny pohlavního ústrojí a ledvin

Rakoviny pohlavního ústrojí mají podstatně menší úmrtnost než ostatní rakoviny. Patří sem rakovina ledviny (úmrtnost 30%), rakovina prostaty (úmrtnost 20-30%), rakovina varlat (úmrtnost 20-30%), rakovina vaječníků neboli karcinom ovaria (úmrtnost 20-30%) a rakovina děložního čípku (hrdla) (úmrtnost 30-40%).

Příznaky jsou uvedeny jednotlivě podle typu:

Rakovina prostaty-horečka (febrilie), nadměrné pocení (profusní perspirace), únava, hypersomnie, bolest prostaty, bolest a pálení při močení, inkontinence (neschopnost udržet moč, pomočování), pocit nedostatečného vymočení, časté močení.

Rakovina varlat-tvrdé varle, bolest při ejakulaci, horečka (febrilie), nadměrné pocení (profusní perspirace).

Rakovina vaječníků-nadýmaní (časté tzv. "prdění"), pocit 'pálení žáhy', bolest břicha, horečka (febrilie), časté močení, zácpa (obstipace), zvracení (vomit), nevolnost (nausea).

Rakovina děložního čípku/hrdla-krvácení (hemoragie) mimo menstruaci, bolesti hlavy a břicha, časté močení, zácpa (obstipace), horečka (febrilie).

Smrt nebo uzdravování nastává během měsíců.

Přenos rakoviny prostaty, varlat a vaječníků interhumánně není možný stejně jako u ostatních rakovin. Rakovina děložního čípku jako jediná ze všech rakovin se může přenášet interhumánně při pohlavním styku-lidský papillomavirus, který buňky může tak poškodit, že se stanou rakovinnými. Rakovinné genetické předpoklady se mohou přenášet z generace na generaci...

Prevence-stejná jako u ostatních rakovin (vitaminy C a D, nekouřit, dostatek pohybu, nekonzumovat karcinogenní látky, případně zázvor, máta, česnek, koriandr, pórek). Jako prevence rakoviny prostaty je dobré ve vyšším věku (nad 40-50 let) užívat doplňky stravy jako Prostenal atd. Proti papillomavirům způsobujícím karcinomy prostaty existuje vakcína (očkování), nehradí ji však pojišťovna a je drahá, takže levnější ochrana je ochrana kondomem při pohlavním styku.

Léčba (terapie) probíhá chemoterapicky, v horším případě chirurgicky nebo i ozařováním (radioterapie). Přírodní rada účinná proti všem rakovinám je dole na této stránce.

Rakovina ledvin se téměř vždy léčí chirurgicky ostraněním celé ledviny, vzácně radioterapií a vůbec ne chemoterapií, rakovina ledvin je proti chemoterapii celkem odolná.

 

Leukemie a rakoviny lymfatického systému

Jsou to celkem dobře léčitelná onemocnění, spolu s rakovinou kůže a štítné žlázy mají nejlepší prognózu ze všech nádorových onemocnění. Leukemie (leukémie) neboli rakovina krve (respektive rakovina bílých krvinek, které útočí na tělo a rodí se v kostní dřeni) mají úmrtnost 20% a rakovina lymfatických (mízních) uzlin neboli Hodgkinův lymfom či Hodgkinova choroba má úmrtnost 10-40%. Tvoří asi 1-2% rakovin. Leukemie je narozdíl od ostatních rakovin častější u dětí.

Příznaky jsou zcela jiné u leukemie a Hodgkinovy nemoci, i když spolu krev a lymfa souvisí.

Leukemie (akutní)-Inkubační doba akutní leukemie narozdíl od ostatních rakovin (až 7 let) činí několik dnů až týdnů. 2-3 dny před propuknutím pacienti obvykle trpí nespavostí (insomnií), nenechte se tím však znepokojit, insomnie ještě neznamená, že onemocníte leukemií. Nastanou bolesti po celém těle, vysoká horečka (febrilie), nadměrné pocení (profusní perspirace), únava/hypersomnie, nechutenství, nevolnost (nausea), zvracení (vomitus), zvětšené lymfatické uzliny, nafouknutí břicha. Neléčena vede během deseti dnů k úmrtí.

Leukemie (chronická) nemá prakticky žádné příznaky, odhalí se většinou při náhodném vyšetření.

Hodgkinova nemoc (Hodgkinova choroba, Hodgkinův lymfom) neboli rakovina lymfatických uzlin se projevuje zvětšením lymfatických uzlin, horečkou (febrilií), objeví se nechutenství, nevolnost (nausea), zvracení (vomit), nadměrné pocení (profusní perspirace), únava a hypersomnie.

Přenos stejně jako u ostatních rakovin interhumánně nebyl prokázán. Rakoviny (respektive genetické předpoklady) se však mohou přenášet na ratolesti a tak dále.

Prevence je stejná jako u ostatních rakovin.

Léčba (terapie) probíhá v obou dvou případech chemoterapií, u leukemie je možné podat vysoké dávky chemoterapie, aby se zničila i kostní dřeň a poté se transplantuje od zdravého jedince (podmínky: stejná krevní skupina a co nejvíce stejných antigenů (HLA-Human Leukocyte Antigen-antigen na bílých krviknách člověka) v krvi).

Přírodní rada založená na jedlé sodě se nachází na této stránce na konci.

 

Rakovina kostí (osteosarkom)

Je poměrně vzácná a celkem dobře léčitelná.

Příznaky jsou bolest v oblasti nádoru, nadměrné pocení (profusní perspirace), nevolnost (nausea) a nechutenství, hubnutí, únava (případně hypersomnie), horečka (febrilie) a závratě.

Přenos interhumánně není možný jako u všech rakovin (kromě děložního čípku). Genetické předpoklady pro rakovinu se mohou přenášet z generace na generaci.

Prevence je stejná jako u všech rakovin-dostatek pohybu, vitaminy C a D (v případě kostí i vápník-calcium a hořčík-magnesium-doplněk stravy Calcium+Magnesium+D3), abstinence kouření, obstinence karcinogenních látek, konzumace zázvoru, máty, koriandru, česneku, skořice, medu.

Léčba (terapie) bývá úspěšná. Provádí se radioterapie (ozařování), chemoterapie a případně i chirurgický zákrok. Přírodní způsob léčení rakoviny s jedlou sodou-viz dole na této stránce.

 

Rakovina kůže (melanom)

Je častá, nebezpečná pro svou nenápadnost, má úmrtnost asi 20-30%. V začátečním stadiu je celkem dobře léčitelná. Mezi rizikové faktory patří hlavně nadměrné vystavování se slunečnímu UV záření.

Příznaky-existuje tzv. ABCDE test, který obsahuje všechny příznaky rakoviny kůže:

A-asymetria (asymetrie)-pokud je "piha" nebo "znaménko" nesymetrická, může se jednat o rakovinu kůže a měli byste zajít k dermatologovi.

B-border (ohraničenost)-nádory často nebývají ohraničené a "ostré".

C-color (barva)-nádory často mívají více podobných barev na různých místech, normální znaménko má jen jeden odstín.

D-diameter (průměr, velikost)-nádory rychle rostou a bývají větší než 7 mm.

E-elevation (vyvýšenost)-pokud jsou na "znaménku" hrboly, je to velmi podezřelé-s největší pravděpodobností je to kožní nádor. V takovém případě byste měli jít k lékaři.

Přenos interhumánně nebyl prokázán stejně jako u ostatních rakovin, genetické dispozice k rakovinám se však přenášejí z generace na generaci.

Prevence je stejná jako u ostatních rakovin, plus nevystavovat se nadměrně slunečnímu záření (více jak 6 hodin denně), krtákodobě (např. dovolená) je to možné. Na kůži působí příznivě mj. betakaroten. Proti melanomům jako jediné z rakovin nepůsobí zázvor a česnek.

Léčba (terapie) probíhá výhradně chirugicky, odstraní se celý nádor a lymfatické uzliny v místě, kde se nádor vyskytl (mohou obsahovat rakovinné buňky). A naše přírodní rada je na konci této stránky.

 

Přírodní rada proti rakovině

Tímto způsobem léčí účinně rakovinu několik alternativních onkologů. Při rakovině je však důležitá i odborná lékařská péče.

1. Kupte si javorový sirup a jedlou sodu.

2. Smíchejte v poměru javorový sirup:jedlá soda 3:1 (nepoplést, jinak to nebude fungovat).

3. Míchejte a vložte do vodní lázně a při teplotě 40-50 °C 5 minut míchejte.

4. Zpočátku užívejte tři týdny 3x denně 5 ml (každých 8 hodin, s přesností +/- 30 minut), poté dlouhodobě 1x denně 5 ml (v přesnou dobu +/- 30 minut).

5. Jako prevence se bere 1x denně 5 ml (v přesnou dobu +/- 30 minut).

6. Jako prevence se uplatňuje také měření každý měsíc pH (zásaditost) slin lakmusovými papírky (koupíte v lékárně), pokud pH=5 (kyselé) a méně, měli byste začít s prevencí javorovým sirupem a jedlou sodou.

7. Při léčbě javorovým sirupem a jedlou sodou nejezte žádný další cukr! Nedávejte si směs javorového sirupu a jedlé sody do vody ani do čaje atd., účinek jedlé sody by se zničil, protože by tzv. "vyšuměla". 5 minut před ani po snězení této směsi nic nepijte.

7. Rakovina také "nemá ráda" chmel, zázvor (NE proti rakovině kůže!), koriandr, česnek (NE proti rakovině kůže!), mátu, skořici, kurkumu, vitamin C a D (posilují imunitní systém).

8. Nepijte příliš mnoho alkoholu (muži max. 2-3, ženy max. 1-2 dávky alkoholu denně, jedna dávka alkoholu-500 ml alkoholického piva nebo 200 ml vína  nebo 40 ml rumu nebo 20 ml "tvrdého" alkoholu-slivovice, vodka, whiskey, tedy 10 ml čistého alkoholu), kuřte max. 5-10 (muži) a 5 (ženy) cigaret denně, omezte konzumaci karcinogenních látek (hranolky, chipsy, připálené maso např. na grilu, junk food apod.). Dostatek pohybu a pobyt na čerstvém vzduchu alespoň jednu hodinu denně.

 

Vysvětlení: Rakovinné buňky umírají při prostředí, které má pH větší než 7,5. Jedlá soda má pH 11. Molekuly jedlé sody se navážou na cukrové (glukózové) molekuly v javorovém sirupu, který jedlou sodu dopraví na správné místo. Jde vlastně o "chytrou" chemoterapii (cytostatickou léčbu), protože jedlá soda ani zásadité (alkalické) prostředí normálním buňkám nic neudělá. Navíc rakovinné buňky konzumují 15-20x tolik cukru, co normální buňky, takže navázané alkalické molekuly jedlé sody se tam dostane až 20krát víc. Tato přírodní léčba by neměla mít vedlejší účinky.

 

čtěte také:

Vliv vitamínu B17 na rakovinu

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 571579
Měsíc: 2223
Den: 52